Νίκη για την ομάδα του Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ μέσα στήν πόλη των Σερρών

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

Δύσκολο ‘’διπλό’’

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Σερρών μεταξύ του τοπικού Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΥ και του Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ.

Πολύ γρήγορα η ομάδα της Προσοτσάνης πήρε το προβάδισμα βασιζόμενη στο γρήγορο παιχνίδι της το οποίο και την χαρακτηρίζει. Όμως η κακή άμυνα πάνω στις έμπειρες παίκτριες του Πανσερραικού δεν της επέτρεψε να ξεφύγει στο σκορ. Το ημίχρονο έληξε 14-18.

Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν τα δυνατά μαρκαρίσματα και οι αρκετές δίλεπτες και για τις δυο ομάδες. Με τον Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ να βελτιώνεται στην άμυνα η διαφορά άρχισε να μεγαλώνει φτάνοντας μέχρι και τα 13 τέρματα. Στο 50΄ αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα από τους διαιτητές ο Β΄ προπονητής της Προσοτσάνης Δρανόβαλης Πέτρος λόγω έντονης διαμαρτυρίας μετά από επικίνδυνο παιχνίδι αθλήτριας του Πανσερραικού, ενώ στο 51΄ αποβάλλεται παίκτρια του Πανσερραικού με κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι. Τελικό σκορ 26-37.