Ο Α. Ο .ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ΣΤΟΥΣ 4 ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

aopkypello4

Πρόκριση στους τέσσερις του Κυπέλλου Ελλάδας για την γυναικεία ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης μέσα στην Κατερίνη επί του τοπικού ΟΡΦΕΑ. Η μεγαλύτερη ως σήμερα επιτυχία για τα κορίτσια ,που στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσουν την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ, σε μονό αγώνα που θα πραγματοποιηθεί στις 16 ή 17 Φεβρουαρίου στην Προσοτσάνη

Τα κορίτσια του Α. Ο. Προσοτσάνης από την αρχή του αγώνα πήραν το προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα. Αξιοποιώντας την καλή τους άμυνα και τον γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι τους, δεν έδωσαν περιθώρια αντίδρασης στην τοπική ομάδα και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενες 9 – 16

Με δυνατό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο αύξησαν τη διαφορά από τα 7 στα 10 και τη διατήρησαν χωρίς να πιεστούν μέχρι το τέλος πανηγυρίζοντας μια μεγάλη πρόκριση μαζί με τους 40 φιλάθλους τους ομάδας που τις ακολούθησαν στην Κατερίνη. Τελικό αποτέλεσμα 20 – 30

ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ : Ciku S, Ciku M 11, Ναχάμου Μ, Πετρίδου Γ 2, Τσακπουνίδου Ε, Χοτοκουρίδου Κ, Βαρμάζη Α, Κυριακού Μ, Στρογγύλου Α 1, Ασαρίδου Μ 1, Τζήμα Δ 2, Σαλασίδου Ε 1, Δαδάκου Π 1, Συμώνη Π 1

Α. Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ : ( Κιάκος Γ – Δρανόβαλης Π ) Στουγιαννίδου Χ 9, Πολίτη Κ, Σμυρλή Μ 2, Τόσκα Χ 1, Λαζαρίδου Μ 1, Παύλου Μ 6, Παπαδοπούλου Σ, Λάλα Ε, Πέγιογλου Ι 5, Κεπεσίδου Μ, Καραπιπέρη Χ, Καραμούδα Μ 1, Κελετζή Π, Αθασιάδου Π 5

Διαιτητές : Μπουγιάκας - Χατζηπαναγιωτίδης