Άνετη νίκη πέτυχαν οι Κορασίδες του Α.Ο.Π και ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ !!!!

Στο κλειστό γυμναστήριο του Νευροκοπίου διεξήχθη σήμερα ο αγώνας μεταξύ της τοπικής  ομάδας και του Α.Ο.Προσοτσάνης… Το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού, βρήκε νικήτρια την ομάδα της Προσοτσάνης με σκορ 25-39 κατακτώντας έτσι τους πολύτιμους βαθμούς της νίκης…
Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, διεκδικούσαν και οι δύο το προβάδισμα στο σκορ, όμως η ομάδα του Α.Ο.Π. ήταν αυτή που κατάφερε να επιβληθεί…Τα κορίτσια του Δρανόβαλη Πέτρου, παίζοντας με πάθος και έχοντας ως στόχο την νίκη κατάφεραν να κερδίζουν το πρώτο μισάωρο του αγώνα με 5 γκολ διαφορά…Έτσι το σκορ στο πρώτο ημίχρονο διαμορφώθηκε 13-18 υπερ του Α.Ο.Προσοτσάνης
Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε με το ίδιο σκηνικό…Η ομάδα των Ακριτών προσπαθούσε να μειώσει τη διαφορά, όμως οι παίκτριες του Α.Ο.Π. συνέχιζαν να παίζουν με τον ρυθμό που τελείωσαν και το πρώτο ημίχρονο…Επομένως, όπως ήταν φυσικό η ομάδα του Α.Ο.Π. κατάφερε να πάρει την άνετη όπως αποδείχθηκε στο τελευταίο ημίχρονο νίκη κερδίζοντας με 14 γκολ παθητικό…
Τελικό σκορ του αγώνα 25-39…
Διαιτητές: Αποστολίδης Απόστολος, Ηλιάδης Σάββας
Τα δεκάλεπτα: (5-8, 8-16, 13-18) (17-26, 22-36, 25-39)
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ακρίτες Κ. Νευροκοπίου: (Τσαύλος Π.) Καλάθα Γ. , Λαζαρίδου Ν , Αμβροσιάδου Δ. 11, Ελευθεριάδου Ι. 1, Κεσοπούλου Λ. 4, Σαρνταρίδου Ι. 1, Σαρνταρίδου Μ. 3, Σέγκου Δ. 3, Σωτηροπούλου Σ. 2, Ηλιάδου Ν. , Σεβαστίδου Σ. , Τοζακίδου Β.
Α.Ο.Προσοτσάνης: (Δρανόβαλης Π.) Μωυσίδου Π. , Στουγιαννίδου Χ. 6, Πέγιογλου Ι. 2, Δερμετζή Γ. , Παπαδοπούλου Α. , Παύλου Μ. 8, Παπαδοπούλου Σ. 1, Λαζαρίδου Μ. 5, Στάμου Ο. , Τόσκα Χ. 4, Σμυρλή Μ. 8, Καραμούδα Μ. , Σεβδίλη Μ. , Ζιώγα Ε. 5