Ήττα του Α. Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ από την ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Δεν το πιστέψανε

paides

Την πρώτη ήττα γνώρισαν στο τρίτο τους παιχνίδι για το πρωτάθλημα ΕΣΧΑΜΑΘ οι Παίδες του Α. Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ, από την ομάδα του ΑΣΤΈΡΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ στην έδρα του τελευταίου.

Ήταν ένας δυνατός αγώνας με την ομάδα της Αλεξ/πoλης να είναι μπροστά στο score , στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα χωρίς όμως να μπορεί να αποσπαστεί. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 19-16 καθώς ο ΑΣΤΕΡΑΣ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την θέση του πίβοτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβαδίζουν στο score με προηγούμενο πάντα τον ΑΣΤΕΡΑ. Με μία καλή άμυνα στο 54’ ο Α. Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ κατάφερε να προηγηθεί για πρώτη φορά με 34-35 δεν κατάφερε όμως να κρατήσει το προβάδισμα καθώς υπέπεσε σε άπαντα λάθη και τελικά γνώρισε την ήττα με 41-39.

Στον επαναληπτικό αγώνα που θα πραγματοποιηθεί στην Προσοτσάνη θα ανακηρυχτεί και ο πρωταθλητής της ΕΣΧΑΜΑΘ. Η ομάδα μας θέλει νίκη με τρία τέρματα.

Αναλυτικά τα 10’

1-10   11-20    21-30                                              31-40  41-50    51-60

8-6      14-11   19-16                                              26-24  34-32    41-39

Συνθέσεις ομάδων :

Α.Σ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ: (συνοδός Μαλκόπουλος Δ.) Τσαλίκης Χ, Καραβασίλης Χ, Ντιγκλίδης Μ, Ντόγκας Δ, Χαραλαμπάκης Α, Ροδογοριανιώτης Ι (13), Βολτέζος Π (8), Κωστόπουλος Ι (3), Παπαδόπουλος Ν (8), Αραμπατζής Ε (5), Οικονόμου Η (4).

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ: (προπονητής Δρανόβαλης Π.) Παπάζογλου Λ, Δρανόβαλης Α (13), Κινατζίδης Χ (4), Παράσχος Α (8), Χατζής Ι (5), Κουμπάκης Β (5), Κοτζαπαναγιώτης Δ(1), Ζιώγας Δ (3), Βουρτσάκης Θ, Σαββίδης Χ, Γκούλης Π, Σεραφειμίδης Σ.