Η Εθνική Ομάδα Χειροσφαίρισης Κορασίδων Κ17 στην Προσοτσάνη

 

 

afisa handball3

 

 

Ο Δήμος Προσοτσάνης από τις 17 έως 31 Ιουλίου, θα έχει την τιμή να φιλοξενήσει την Εθνική ομάδα Χειροσφαίρισης κορασίδων Κ17, η οποία θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της εν όψει του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα πραγματοποιηθεί στα Σκόπια. Στο Πλαίσιο της προετοιμασίας της έχουν δρομολογηθεί τρία παιχνίδια στις 19, 20 και 21 Ιουλίου με την αντίστοιχη Εθνική ομάδα του Ισραήλ. 

 

Βλάχικο Γλέντι - Σάββατο 29 Ιουλίου και ώρα 21:30 - Δ.Κ. Προσοτσάνης

sillogosvlaxoi

 

Ο Σύλλογος Βλάχων Προσοτσάνης "Οι Γραμμουστιάνοι" σας προσκαλεί στο Παραδοσιακό Βλάχικο Γλέντι που θα γίνει το Σάββατο 29 Ιουλίου 2017 το βράδυ, στο προαύλιο του Ι.Ν. Αγίων Ταξιαρχών στην Προσοτσάνη.

1o Plane Tree Festival - Μικρόπολη 9 Ιουλίου 2017

1o plane tree festival afisa

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Κυριακή 9 Ιουλίου

17:00 Έναρξη 1ου Plane Tree Festival

18:30 - 18:50 Yoga (παιχνίδια) για ηλικίες 3-6 χρόνων

18:50 - 19:10 Yoga για ηλικίες 6-12 χρόνων

19:10 - 19:30 Yoga για ηλικίες 12+

19:45 - 20:30 SURVIVORS GAMES για ηλικίες 7+

20:30-21:30 SURVIVORS GAMES για ηλικίες 14+

21:20- 21:45 θερινό σινεμά για τους μικρούς μας φίλους

22:00 θερινό σινεμά - Προβολή ταινίας.


Όλες οι δράσεις θα είναι δωρεάν και
καθ' όλη τη διάρκεια θα υπάρχει δυνατότητα
δωρεάν ιππασίας.

Κλήδονας 2017 - Αναβίωση Εθίμου - Παραδοσιακό Γλέντι - Σάββατο 8 Ιουλίου και ώρα 21:00

klidonas2017

 

 

 

Ο Κλήδονας είναι ένα πολύ παλιό έθιμο και το συναντάμε σε πολλά μέρη της Ελλάδας, αλλά και σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες. Η λέξη Κλήδονας είναι πανάρχαια (Ιωνική λέξη) και σημαίνει τον ήχο που προαναγγέλλει το μέλλον, σαν ένα είδος προφητείας με λόγια που έχουν προφητική σημασία.

3ήμερες Πολιτιστικές Εκδηλώσεις «Αγίας Κυριακής» Τ.Κ. Κοκκινογείων

afisa kokkinogeia 2017

Πρόγραμμα

Τετάρτη Ιουλίου

21:0θεατρική Παράσταση από τους “Θεατρουργούς” με τίτλο Αμαρτίες και ατυχήματα” (Χώρος Συλλόγου)

Πέμπτη Ιουλίου

19:30 Μουσική βραδιάμε τις αδελφές Κυριακίδη (στον προαύλιο χώρο του Ιερού Ναού “Αγίας Κυριακής”

Παρασκευή 7 Ιουλίου

21:00 Παρουσίαση παραδοσιακών χορών από τον πολιτιστικό Σύλλογο Καλής Βρύσης. (Χώρος Συλλόγου)

-Θα Ακολουθηθεί Λαϊκή Βραδιά με τους “Δραμάδοντες”     (Χώρος Συλλόγου)

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης OPEN στην κατηγορία Παγκορασίδων Β' και Μίνι

 

 

menoikiocup2017d 

Ο Δήμος Προσοτσάνης σε συνεργασία με τον Α.Ο. Προσοτσάνης και υπό την αιγίδα της Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης Ελλάδας , από τις 26 Ιουνίου έως 01 Ιουλίου 2017 διοργανώνει στην Προσοτσάνη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης OPEN στην κατηγορία Παγκορασίδων Β' και Μίνι με την ονομασία “ΜΕΝΟΙΚΙΟ CUP 2017”

Επισκεφτείτε την ιστοσελίδα της διοργάνωσης www.handball.prosotsani.gr

 

 

 

Πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία οι εκδηλώσεις που διοργάνωσε ο Δήμος Προσοτσάνης στο πλαίσιο της ΔραμΟΙΝΟγνωσίας 2017

001

 

Πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία στις 25, 26 και 27 Μαΐου, οι εκδηλώσεις που διοργάνωσε ο Δήμος Προσοτσάνης στο πλαίσιο της Δραμοινογνωσίας 2017.

3o Παιδικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου | Σάββατο 3 και Κυριακή 4 Ιουνίου στο Φωτολίβος

3opaidiko tournoua fotolivos

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017
8:45 ΕΙΣΟΔΟΣ ΑΘΛΗΤΩΝ / ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΜΑΔΩΝ
 
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2008-2009 (ΓΗΠΕΔΟ 1)
09:15 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ
09:40 Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ
10:05 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
10:30 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ
10:55 ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ – ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ
11:20 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ
11:45 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
12:10 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
 
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2008-2009 (ΓΗΠΕΔΟ 2)
09:15 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
09:40 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ
10:05 ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
10:30 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ
10:55 Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ
11:20 Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
11:45 (ΚΕΝΟ)
12:10 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ
12:40 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (5η - 12η ΘΕΣΗ)
13:00 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (1η - 4η ΘΕΣΗ)
13:40 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ –ΑΠΟΝΟΜΕΣ
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017
8:45 ΕΙΣΟΔΟΣ ΑΘΛΗΤΩΝ / ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΜΑΔΩΝ
 
 
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2008-2009 (ΓΗΠΕΔΟ 3)
09:15 Α.Ε.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΒΟΡΕΙΟΙ ΔΡΑΜΑΣ
09:40 ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ – Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
10:05 ΒΟΡΕΙΟΙ ΔΡΑΜΑΣ – ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ
10:30 ΒΟΡΕΙΟΙ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ
10:55 Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ – Α.Ε.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
11:20 ΒΟΡΕΙΟΙ ΔΡΑΜΑΣ – Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
11:45 ΒΟΡΕΙΟΙ ΔΡΑΜΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
12:10 Α.Ε.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ
 
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2008-2009 (ΓΗΠΕΔΟ 4)
09:15 ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
09:40 Α.Ε.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ
10:05 Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
10:30 ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
10:55 ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ
11:20 ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
11:45 (ΚΕΝΟ)
12:10 ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ – Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
12:40 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (5η - 12η ΘΕΣΗ)
13:00 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (1η - 4η ΘΕΣΗ)
13:40 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ –ΑΠΟΝΟΜΕΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017
8:45 ΕΙΣΟΔΟΣ ΑΘΛΗΤΩΝ / ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΜΑΔΩΝ
 
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2010-2011 (ΓΗΠΕΔΟ 1)
09:15 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ
09:40 Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ
10:05 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
10:30 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ
10:55 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ – ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ
11:20 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ
11:45 ΑΙΑΝΤΑΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
12:10 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
 
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2010-2011 (ΓΗΠΕΔΟ 2)
09:15 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
09:40 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ
10:05 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
10:30 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ
10:55 Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ
11:20 Μ.ΑΛΕΞ.ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
11:45 (ΚΕΝΟ)
12:10 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ
12:40 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (5η - 12η ΘΕΣΗ)
13:00 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (1η - 4η ΘΕΣΗ)
13:40 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ –ΑΠΟΝΟΜΕΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017
8:45 ΕΙΣΟΔΟΣ ΑΘΛΗΤΩΝ / ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΟΜΑΔΩΝ
 
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2010-2011 (ΓΗΠΕΔΟ 3)
09:15 Α.Ε.ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ
09:40 Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – Α.Ε.ΚΥΡΓΙΩΝ
10:05 ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ – Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
10:30 ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ – ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ
10:55 Α.Ε.ΚΥΡΓΙΩΝ – Α.Ε.ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ
11:20 ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ –- Α.Ε.ΚΥΡΓΙΩΝ
11:45 ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
12:10 Α.Ε.ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2010-2011 (ΓΗΠΕΔΟ 4)
09:15 ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
09:40 Α.Ε.ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ
10:05 Α.Ε.ΚΥΡΓΙΩΝ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
10:30 ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ
10:55 Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ
11:20 Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
11:45 (ΚΕΝΟ)
12:10 ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ – Α.Ε.ΚΥΡΓΙΩΝ
12:40 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (5η - 12η ΘΕΣΗ)
13:00 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (1η - 4η ΘΕΣΗ)
13:40 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ –ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

Εκδηλώσεις του Δήμου Προσοτσάνης στο πλαίσιο της ΔΡΑΜΟΙΝΟΓΝΩΣΙΑΣ 2017

afisa prosotsani3

 

Σε περίπτωση βροχής οι εκδηλώσεις της Παρασκευής και του Σαββάτου, θα πραγματοποιηθούν στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων της Δ.Κ. Προσοτσάνης

 

 

ΔΗΜΟΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
 
Ταχ. Διεύθυνση: Δημαρχείο, Χ. Σακάρη 15
Ταχ. Κώδικας: 66200
 
Τηλέφωνο: 2522 350 103
Fax: 2522 350 191
 
e-mail: info@prosotsani.gr