ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ

Νέα - Δελτία τύπου

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Ο Περιφερειάρχης Α.Μ.Θ

Έχοντας υπόψη:

  1. Τις διατάξεις:

α. Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του π.δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (Α΄57).

β. Του π.δ. 56/2019 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής (A΄97).

γ. Του π.δ. 117/2018 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (Α΄ 225).

2. Την αριθ. 20 από 21-06-2019 απόφαση του Πρωτοδικείου Δράμας με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν πενήντα επτά (57) υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Δράμας για τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

3. Την αριθ. 78 από 25-06-2019 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν δέκα επτά (17) συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Δράμας για τις ανωτέρω εκλογές.

4. Την αριθ.78 από 25-06-2019 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ

1. Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Δράμας

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

 

  1. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Δημητρίου

  2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

  3. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σάββα

  4. ΠΑΓΚΑΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Παύλου

  5. ΠΑΡΑΣΧΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ του Μιχαήλ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

 

  1. ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τριαντάφυλλου

  2. ΜΑΓΓΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου

  3. ΜΠΛΟΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

  4. ΤΟΥΦΕΚΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Βασιλείου

  5. ΤΣΙΑΜΟΥΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αθανασίου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Παναγιώτη

2 . ΠΟΥΤΑΧΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Άνθιμου

3 . ΣΕΛΑΛΜΑΖΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Δημητρίου

4 . ΤΣΑΠΑΚΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Νικολάου

5 . ΧΟΡΟΖΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Αβραάμ

Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" - Κινήσεις Πολιτών)

 

1 . ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ) του Δημητρίου

2 . ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου

3 . ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

4 . ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου

5 . ΧΑΡΙΣΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ) του Αντωνίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΚΑΨΙΜΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου

  2. ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

  3. ΜΑΛΛΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

  4. ΜΗΤΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

  5. ΜΠΑΤΖΕΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 . ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

2 . ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του Στεφάνου

3 . ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου

4 . ΣΑΠΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γεωργίου

5 . ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Χαράλαμπου

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1 . ΒΟΥΖΑΣ ΗΛΙΑΣ του Λαζάρου

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την

ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1 . ΚΟΥΙΡΟΥΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

  1. . ΑΝΘΟΥΛΗ ΣΩΤΗΡΙΑ του Χρήστου

  2. . ΓΚΛΑΒΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Διαμαντή

  3. . ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του Αλεξάνδρου

  4. . ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου

  5. ΤΕΡΖΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Μιχαήλ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1 . ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΑΜ του Γεωργίου

2 . ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αβραάμ

3. ΤΑΚΦΟΡΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Σωτηρίου

4 . ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΑ του Δημητρίου

5 . ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

1 . ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του Περικλή

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΚΟΣΜΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Παναγιώτη

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

  1. . ΓΙΑΓΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κυριάκου

  2. . ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΟΛΓΑ του Δημητρίου

  3. . ΠΛΑΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Θεοδώρου

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1 . ΕΡΜΕΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου

2 . ΚΟΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη

3 . ΠΡΟΚΟΒΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Κυπαρίσση

ΜέΡΑ25

1 . ΒΡΑΣΚΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου

2. ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αναστασίου

3 . ΤΟΓΓΙΑΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

  1. . ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΘΕΟΧΑΡΙΑ του Παναγιώτη

  2. . ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αναστασίου

  3. . ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΙΕΡΟΚΛΗΣ του Θεοδώρου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1 . ΣΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Σάββα

Β. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

  1. ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου

  2. ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή

  3. ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου

  4. ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου

  5. ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου

  6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ - ΠΑΝ) του Δημητρίου

  7. ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή

  8. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου

  9. ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου

  10. ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Απόστολου

  11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου

  12. ΓΑΛΑΝΑΚΗ - ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του Εμμανουήλ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

    1. . ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΄Οθωνος

    2. . ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη

    3. . ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

    4. . ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου

    5. . ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου

    6. . ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου

    7. . ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Χρήστου

    8. . ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου

    9. . ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου

  1. . ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Αναστασίου

  2. . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου

  3. . ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. . ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του

Ροβέρτου - Τιμόθεου - Χριστόφορου

  1. . ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

  2. . ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα

  3. . ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου

  4. . ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου

  5. . ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου

  1. . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αντωνίου

  2. . ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου

  3. . ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ - ΕΥΡΥΔΙΚΗ του Μαυρουδή

  4. . ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Ιωάννη

  5. . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου

  6. . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" - Κινήσεις Πολιτών)

  1. . ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

  2. . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά

  3. . ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

  4. . ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

  5. . ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη

  6. . ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου

  7. . ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού

  8. . ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου

  9. . ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου

10. ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή

  1. . ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου

  2. . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου

  2. . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα

  3. . ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

  4. . ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη

  5. . ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο

  6. . ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου

  7. . ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου

  8. . ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου

  9. . ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου

10. ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου

11. ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη

12. ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στέργιου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. . ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη

  2. . ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

  3. . ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

  4. . ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ

  5. . ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου

  6. . ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου

  7. . ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του Σπυρίδωνος

  1. . ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου

  2. . ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου

  3. . ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την

ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

  1. . ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

  2. . ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου

  3. . ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου

  4. . ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου

  5. . ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου

  6. ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου

  7. ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου

  8. . ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του Λουτφάρ Ραχμάν

  9. . ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου

  10. ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος

  11. ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου

  12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1 . ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Παναγιώτη

2 . ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου

  1. . ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

  2. . ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. . ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου

  2. . ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Ιωάννη

  3. . ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

  4. . ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

  5. . ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του Ιωάννη

  1. . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου

  2. . ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου

  3. . ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη

  4. . ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου

  5. . ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου

  6. . ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη

12. ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λαζάρου

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

  1. . ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος

  2. . ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου

  3. . ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη

  1. . ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου

  2. . ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

 

  1. . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεόδωρου

  2. . ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Βασιλείου

  3. . ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

  4. . ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου

  5. . ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου

  6. . ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου

  7. . ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη

  8. . ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα

  1. . ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ) του Γεωργίου

  2. . ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη

  3. . ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου

  4. . ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου

ΜέΡΑ25

  1. . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ) του Στυλιανού

  2. . ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά

  3. . ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του Νικολάου

  4. ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

  5. ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου

  1. . ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Νικολάου

  2. . ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

  3. . ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ανδρέα

  4. . ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

  5. . ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

  6. . ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΛΙΛΑ) του Διονυσίου

  7. . ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

1 . ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

2. ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου

3. ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου – Ελευθερίου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου

  2. ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη

  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

  4. ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ - ΕΛΕΝΗ (ΕΝΗ) του Μαργαρίτη

  5. ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη

  6. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

2. Η παρούσα να τοιχοκολληθεί με φροντίδα των κ.κ. Δημάρχων, στην εξώθυρα των καταστημάτων ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του Δήμου και των Συνοικισμών, το βραδύτερο μέχρι την πέμπτη ημέρα πριν από την ημέρα της εκλογής, ήτοι μέχρι την 2α Ιουλίου 2019 και να δημοσιευτεί εφόσον είναι δυνατόν.

Ο Περιφερειάρχης Α.Μ.Θ.

Χρήστος Μέτιος

Εκτύπωση